Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - 31 marca 2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Gorzkie Żale o godz. 16.00.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych o 17.00, a następnie Msza Święta, dla młodzieży o 19.00 a następnie Msza Święta.
  3. Tradycyjnie od 1 kwietnia Msze Święte w dni powszednie rozpoczynać się będą o godz. 19.00, natomiast w niedziele do Niedzieli Palmowej włącznie o godz. 17.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi: w środę od godz. 18.00; w czwartek od godz. 18.00, równocześnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa, ze składką na misje, w piątek o godz. 7.00. 17.00 i 19.00. Odwiedziny u chorych w piątek od godz. 10.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające po Mszy Świętej o godz. 7.00.
  5. W sobotę wieczorem rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. prał. Jerzy Buczek – dyrektor Domu Księzy Seniorów w diecezji Rzeszowskiej oraz były rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.  Rekolekcje zakończą się w środę wieczorem, w tym dniu po południu chcemy także zaopatrzyć chorych, odprawiając Msze Święte w domach w Niżnej w Wyżnej Szczawnicy oraz odwiedzając ich w domach. Prosimy o zgłaszanie chorych do odwiedzenia. Spowiedź parafialna  odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową. Szczegółowy program rekolekcji w gablocie z ogłoszeniami oraz na kartkach z intencjami mszalnymi.
  6. W ramach rekolekcji, w sobotę po Mszy Świętej wieczornej, czyli około godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele Koncert Pieśni Wielkopostnych. Wystąpią Chór Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Ewa Zachwieja, Zespół Juhasy, Muzyczny Przystanek oraz Ewa Walkowska. W tym dniu Msza św. wyjątkowo będzie o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy!
  7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na godz. 19.00 na starą plebanię; Scholę dziecięcą w środę na godz. 17.00; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po wieczornej Mszy Świętej; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00.
  8. Okres Wielkiego Postu otwiera szerzej nasze serca na potrzeby bliźnich. Parafialny Oddział Caritas tradycyjnie rozprowadza baranki oraz Paschaliki.
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne, Różaniec oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  10. Pieniński Oddział Związku Podhalan w Szczawnicy zaprasza na Drogę Krzyżową na Bryjarkę w 14. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – we wtorek – 2 kwietnia. Rozpoczęcie przy kościele po Mszy Świętej o godz. 19.00.
  11. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że kolejny odbiór paczek żywnościowych, będzie możliwy w piątek, 5 kwietnia, na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  12. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności: śp. Stanisława Majerczak, śp. Władysław Szczepaniak, śp. Janina Ciesielka, śp. Andrzej Gabryś.  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.