Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Gorzkie Żale o godz. 16.00.
  2. Przeżywamy dzisiaj dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary na ogólnopolski fundusz misyjny Ad Gentes prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych o 17.00, dla młodzieży o 19.00 - na to nabożeństwo szczególnie zapraszamy młodzież z klas VIII i III gimnazjum przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny w piątek wieczorem.
  4. W tym tygodniu będziemy obchodzili uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – we wtorek. Pomimo, że nie jest to święto obowiązkowe, zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i modlitwy do Opiekuna Kościoła Świętego.
  5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na godz. 19.00; Scholę dziecięcą w środę na godz. 16.00; Akcję Katolicką na walne zebranie w środę po Mszy Świętej wieczornej;  Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00.
  6. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  7. Okres Wielkiego Postu otwiera szerzej nasze serca na potrzeby bliźnich. Parafialny Oddział Caritas od przyszłej niedzieli tradycyjnie będzie rozprowadzał baranki oraz Paschaliki.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne, Różaniec oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  9. Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. Gregoriańskie za śp. Wojciecha Słowika i Jana Wierciocha.
  10. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Informacje o numerze KRS znajdziemy na stoliku z prasą.
  11. Związek Podhalan organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 31 marca. Wyjazd o godz. 8.30. Koszt 30 zł. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  12. Biuro „Wypoczynek w Pieninach” organizuje pielgrzymkę do Kazimierza Dolnego. Wyjazd w sobotę, 06 kwietnia. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  13. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie dk. Marcina Słowika z Tarnowa, który będzie odbywał praktykę w naszej parafii.
  14. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej parafii do wieczności śp. Stanisława Kowalczyk. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.