Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Gorzkie Żale o godz. 16.00. Ze względu na awarię rzutnika prosimy o przyniesienie książeczek do nabożeństwa. W tym roku kazania pasyjne będzie głosił ks. Stanisław Kłyś – wikariusz z Krościenka. Serdecznie zapraszamy!
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj na tacę na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać! Radością napawa troska o dziedzictwo przodków i płynąca z wiary Szczawniczan i Gości ofiarność na te cele. Niestety po raz kolejny w ostatnim czasie, musimy z przykrością zawiadomić o aktach wandalizmu uderzających w nasze parafialne dobro wspólne. Tym razem zostały rozbite szyby w kaplicy w Parku Dolnym, który dla młodych ludzi stał się miejscem mało ciekawych schadzek. Zadajmy sobie pytanie - dokąd idziemy? Gdzie nas zaprowadzi brak opartej na prawdzie troski o nasze dzieci, brak prawdziwej troski o znajomych, a także brak troski o patrymonium, zwłaszcza to, poświęcone kultowi Boga? Bez pietyzmu, bez konsekwentnej reakcji na zło, bez wychowania do odpowiedzialności za swoje czyny przyzwalamy na zło i możemy stać się nawet poplecznikami wandalizmu.
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45, Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek wieczorem. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych o 17.00, dla młodzieży o 19.00. Zachęcamy do udziału.
  4. Rekolekcje wiekopostne dla szkół, które będą trwały od jutra do środy włącznie będzie głosił ks. Stanisław Kłyś – wikariusz z Krościenka. Starsze grupy ze szkół podstawowych oraz ze Szkoły Branżowej zapraszamy do kościoła na godzinę 8.00, zaś młodsze na godz. 10.15. Dyrektorom szkół i nauczycielom serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji i opiekę nad uczniami. Szczegółowy program rekolekcji w gablocie z ogłoszeniami.
  5. W środę przypada szósta rocznica wyboru papieża Franciszka. Zachęcamy do modlitwy za niego.
  6. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzili Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Datkami do puszek wspomożemy Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Modlitewną  Emaus  w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do biblioteki; Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na godz. 19.00; Scholę dziecięcą w środę na godz. 16; Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami w środę na godz. 17.00; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po Mszy Świętej wieczornej;  Ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne, Różaniec oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  9. Akcja Katolicka organizuje parafialną pielgrzymkę do sanktuarium św. Wojciecha w Gnieźnie. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami. Zgłosiło się ponad 40 osób. Jest jeszcze kilka miejsc. Zapisy u p. Aleksandra Majerczaka. Zachęcamy do udziału! Koszt noclegów i przejazdu wyniesie około 200 zł od osoby. Pieniądze od zapisanych uczestników będą zbierane w środę (13 marca) po Mszy Świętej wieczornej w domu parafialnym. Jest to ostateczny termin zapisu.
  10. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Informacje o numerze KRS znajdziemy na stoliku z prasą.
  11. Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. Gregoriańskie za śp. Ewę Janc.
  12. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: † Wojciech Słowik. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…