Ogłoszenia - VII Niedziela zwykła - 24 lutego 2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory Eucharystyczne o godz. 16.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.
  3. Msza Święta wotywna przez przyczynę św. Wojciecha w intencji Ojczyzny - w czwartek wieczorem. Po Mszy Świętej odbędzie się katecheza biblijna dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
  4. W tym tygodniu przypada I. piątek i I. sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00 i 15.30 i 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w środę od godz. 16.00, w czwartek od godz. 16.00 oraz w piątek od 15.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godzinie 7.00.
  5. W przyszłą niedzielę, podobnie jak dzisiaj, w ramach Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego, będziemy adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie w następującym porządku: Mężczyźni - po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej  o godz. 12.00i; Siostry Zakonne - od godz. 13.15; Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież pracująca - od godz. 14.00; Adoracja w ciszy dla wszystkich chętnych - od godz. 14.30; kobiety - od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wiernemu który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.
  6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Modlitewną  Emaus  w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej; Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na godz. 19.00; Akcję Katolicką środę po wieczornej Mszy Świętej; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00; młodzież z grupy Adonai w piątek po wieczornej Mszy świętej,
  7. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne, Różaniec oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  9. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Informacje o numerze KRS znajdziemy na kartkach z intencjami.
  10. Narzeczonych i dorosłą młodzież zapraszamy do udziału w katechezie przygotowującej do zawarcia małżeństwa, czyli tzw. kursie przedmałżeńskim. Zajęcia, które rozpoczęły się wczoraj, będą odbywać się w soboty od godziny 18.00 w Domu Parafialnym.
  11. Od środy rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. Gregoriańskie za śp. Zofię Wiercioch i Jana Ligasa.
  12. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: † Helena Owsianka. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…