Ogłoszenia - VI Niedziela zwykła - 17 lutego 2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory Eucharystyczne o godz. 16.30 a po nich zmiana Tajemnic Różańcowych. Dziękujemy za ofiary na tacę, którymi wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać!
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.
  3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: święto Katedry św. Piotra, Apostoła – w piątek, wspomnienie św. Polikarpa – w sobotę.
  4. W przyszłą niedzielę, podobnie jak dzisiaj, w ramach Nabożeństwa 40-godzinne, będziemy adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie w następującym porządku: Mężczyźni - po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej  o godz. 12.00 na którą zapraszamy wszystkie dzieci; Siostry Zakonne - od godz. 13.15; Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież pracująca - od godz. 14.00; Adoracja w ciszy dla wszystkich chętnych - od godz. 14.30; kobiety - od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wiernemu który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.
  5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na godz. 19.00; scholę dziecięcą w środę na godz. 16.00; Panie z IX Róży Matek p. Marii Salamon w środę po Mszy Świętej wieczornej; ministrantów w czwartek po Mszy wieczornej, młodzież z grupy Adonai w piątek po wieczornej Mszy świętej.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie w kościele.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.
  8. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Informacje o numerze KRS znajdziemy na kartkach z intencjami.
  9. Obecny rok V synodu Diecezji Tarnowskiej poświęcony jest rodzinie. Ulotki z informacjami o formach diecezjalnych stowarzyszeniach, ruchach, poradniach i innych formach duszpasterstwa obejmujących rodziny, ojców, matki, związki niesakramentalne znajdziemy na stoliku z prasą. Na ulotkach są też podane kontakty z których można skorzystać aby pomóc sobie i innym. Zachęcamy do zapoznania się z nimi w naszych rodzinach.
  10. Akcja Katolicka organizuje parafialną pielgrzymkę do sanktuarium św. Wojciecha w Gnieźnie. W programie udział w apelu Jasnogórskim, modlitwa w sanktuariach w Częstochowie, w Kaliszu i Licheniu oraz katedrach poznańskiej i gnieźnieńskiej a także w Lednicy. Wyjazd 29 marca po południu, powrót 31 marca wieczorem. Cena dwóch noclegów to ok. 70 zł od osoby, w pokojach dwuosobowych. Koszt całości zależny od ilości uczestników. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. Aleksandra Majerczaka.
  11. Pieniński Oddział Związku Podhalan informuje, że jest w trakcie realizacji projektu „Pamiętajmy o ogrodach – zachowanie bogatego dorobku kulturowego Pienin”. Projekt współfinansowany ze środków UE w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego z inicjatywy „Lider” – programu rozwoju obszarów wiejskich na lata 2014-2020. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  12. Narzeczonych i dorosłą młodzież zapraszamy do udziału w katechezie przygotowującej do zawarcia małżeństwa, czyli tzw. kursie przedmałżeńskim. Zajęcia odbywać się będą w soboty od godziny 18.00 w Domu Parafialnym. Rozpoczęcie w najbliższa sobotę. Zapisy w pierwszym dniu kursu.
  13. Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. Gregoriańskie za śp. Janinę Wójcik.
  14. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: † Władysław  Wiercioch, † Antonina Majerczak i † Barbara Kornaga. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

Do użytku wewnętrznego.