Ogłoszenia - III Niedziela zwykła - 27 stycznia 2019 r.

1. Dziękujemy ks. Andrzejowi dyrektorowi Caritas diecezji Łomżyńskiej za wygłoszone do nas dzisiaj Słowo Boże.
  2. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30, a po nich zmiana Tajemnic Różańcowych.
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.
  4. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu – w poniedziałek, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie – we wtorek; wspomnienie św. Jana Bosko – w czwartek; święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej  - w sobotę. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.30. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy Świętej, zaś składka jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Natomiast Msza Święta wieczorna o godz. 17.00, tradycyjnie będzie już Mszą z niedzieli.
  5. W tym tygodniu przypada I. piątek i I. sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające w piątek po Mszach Świętych o godz. 7.00, 15.30, 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty: dzieci ze szkoły podstawowej w środę od godz. 16.00; młodzież gimnazjalna w czwartek od godz. 16.00; dorośli w piątek od godz. 15.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę o godzinie 7.00.
  6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Modlitewną  Emaus  w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do biblioteki;  Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na godz. 19.00; Akcję Katolicką w środę po Mszy Świętej wieczornej, ministrantów w czwartek po wieczornej Mszy świętej, młodzież z grupy Adonai w piątek po wieczornej Mszy świętej.
  7. Msza Święta w intencji Ojczyzny - w czwartek wieczorem. Po Mszy Świętej odbędzie się katecheza biblijna dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
  8. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.
  10. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. W zeznaniu podatkowym PIT wystarczy w odpowiedniej rubryce wpisać nr. KRS Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Informacje o numerze KRS znajdziemy na kartkach z intencjami.
  11. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert świąteczny, który odbędzie się dzisiaj w kinoteatrze „Pieniny” o godz. 15.00.
  12. Przychodnia „Eskulap” w Szczawnicy zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku 30 stycznia. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  13. Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp.: + Andrzeja Macanowicza i + Helenę Majerczak.
  14. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: † Janina Wójcik. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

Do użytku wewnętrznego.