Ogłoszenia - II Niedziela Zwykła

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30, a po nich zmiana Tajemnic Różańcowych.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W poniedziałek  obchodzimy dzień Babci a we wtorek Dzień dziadka – pamiętajmy o modlitwie za nich. W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan – we wtorek  wieczorem będzie Msza Święta wotywna o Jedność Chrześcijan. W środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 14.45. W sobotę będziemy obchodzili Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, zaś w przyszłą niedzielę Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz Światowy Dzień Chorych na Trąd.  Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.
  3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Agnieszki – w poniedziałek, wspomnienie św. Franciszka Salezego – w czwartek; święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła – w piątek, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa – w sobotę.
  4. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na godz. 19.00; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po Mszy Świętej wieczornej.
  5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.
  6. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Serdecznie dziękujemy osobom, które nas przyjmowały. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, podjęte przy tej okazji sprawy oraz troskę o księży, lektorów i ministrantów a także składane przy tej okazji ofiary. Osoby czy rodziny, które z jakichś racji nie mogły uczestniczyć w kolędzie w wyznaczonym terminie, a chciałyby to jeszcze uczynić, prosimy o indywidualny kontakt.
  7. W najbliższym tygodniu rozpoczną się prace przy wymianie dachu na kościele na miedziany. Prosimy aby zachować szczególną ostrożność i dostosować się do ograniczeń, wynikających z wyznaczenia na części otoczenia kościoła  placu budowy. Prowadzenie prac w okresie zimowym wynika z przestrzegania zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Podkowce w Szczawnicy, które zabraniają prowadzenia wszelkich prac remontowych na strychu kościoła w okresie, w którym przebywają na nim nietoperze (czyli od połowy kwietnia do połowy października).
  8. Teatr Amatorski oraz MOK w Szczawnicy zapraszają na tradycyjne „Jasełka”. Przedstawienie rozpocznie się dzisiaj, 20 stycznia, w Kinoteatrze „Pieniny” o godz. 16.00.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: † Maria Murzyn. W Laskach koło Warszawy odeszła także, pracująca przed laty w Szczawnicy, † s. Lucjana Brzykcy, Franciszkanka Służebnica Krzyża. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu…

Do użytku wewnętrznego.