Ogłoszenia - Objawienie Pańskie

1. W dzisiejszą Uroczystość objawiła się chwała Pana, Chrystusa, który jest Panem czasu. Z Bożą pomocą będziemy celebrować w tym roku misteria z Jego życia w następującym porządku: początek Wielkiego Postu rozpoczniemy Środą Popielcową 6 marca; Paschę naszego Pana celebrować będziemy 21 kwietnia; Wniebowstąpienie - 2 czerwca; Zesłanie Ducha Świętego - 9 czerwca; uroczysty obchód Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – 20 czerwca zaś Adwent rozpoczniemy 1 grudnia.
  2. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory Świąteczne o godz. 16.30.
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45, Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek wieczorem.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Chrztu Pańskiego.
  5. Grupę Odnowy zapraszamy na spotkanie we wtorek na godz. 19.00.
  6. Młodzież z grupy „Adonai” rozprowadza przy wyjściu z kościoła poświęconą kredę i kadzidło.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.
  8. Od poniedziałku rozpoczną się Msze św. gregoriańskie poza naszą parafią za śp. + Jana Racięgę.
  9. Zarząd Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan w Szczawnicy zaprasza wszystkich członków na spotkanie opłatkowe w najbliższą niedzielę, 13 stycznia. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Szczawnicy.
  10. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:
  11. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: † Jan Bieniek. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…

Do użytku wewnętrznego.