Ogłoszenia - Niedziela Świętej Rodziny

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory Świąteczne o godz. 16.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.
  3. Jutro wieczorem nabożeństwo dziękczynne na zakończenie „Starego Roku”– Msza Święta połączona z Nieszporami z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki rozpocznie się o godz. 17.00.
  4. W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Oktawa Bożego Narodzenia (Nowy Rok) Msze Święte w naszym kościele będą w porządku niedzielnym.
  5. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu – w środę.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Uroczystością „Trzech Króli”. W tym dniu Msze Święte będą według porządku niedzielnego, czyli o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy na każdej Mszy Świętej. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.
  7. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przed południem ulicami miasta przejdzie VII Szczawnicki Orszak Trzech Króli. Jego organizatorami są Akcja Katolicka, Urząd Miasta i Gminy, Teatr Amatorski oraz Związek Podhalan. Wszystkich chętnych -  Szanownych Parafian i Miłych Gości, dorosłych i młodzież, a zwłaszcza dzieci, również grupy kolędników misyjnych- zapraszamy do zgromadzenia się w Parku Dolnym, koło altanki około godz. 11.15. Prosimy o ubranie się „po królewsku” albo o włożenie strojów regionalnych lub kolędniczych. Dla osób nie mających strojów będą do dyspozycji przygotowane przez Akcję Katolicką papierowe korony. O godzinie 11.20, po modlitwie, śpiewając kolędy Orszak przejdzie do kościoła, aby uczestniczyć w uroczystej  Mszy Świętej o godzinie 12.00.
  8. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00 i 15.30 i 17.00. Trwający w łasce uświęcającej przystąpią do Komunii Świętej. Dla wszystkich pozostałych będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w czwartek od godz. 16.00 oraz w piątek od 15.00. W czwartek w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godzinie 7.00.
  9. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę po wieczornej Mszy Świętej.
  10. Spotkanie inaugurujące działalność grupy modlitwy wewnętrznej „Emaus” odbędzie się w piątek po Mszy Świętej wieczornej w domu Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie na starej plebanii.
  11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.
  12. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:
  13. Szczawnickie kolędowanie – to tytuł koncertu organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, w którym wezmą udział szczawnickie zespoły i soliści. Odbędzie się on w naszym kościele w najbliższą sobotę.  Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy w sobotę po wieczornej Mszy Świętej!
  14. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: † Józefa Ratajczyk. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu

Do użytku wewnętrznego.