Uroczystość Bożgo Ciała

W czwartek dnia 15 czerwca, obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Dziękowaliśmy w tym dniu za wielki dar rzeczywistej obecności Jezusa Chrystusa pośród nas, pod postacią chleba. Dziękowaliśmy również za to, że możemy codziennie przyjmować Ciało i Krew Chrystusa w komunii świętej.

Poprzez udział w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy ulicami Szczawnicy Niżnej, prosiliśmy Chrystusa o odwagę wiary w codziennym życiu, a także o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla naszej Ojczyzny i parafii.

W kolejnych dniach będziemy przeżywać Oktawę uroczystości Bożego Ciała. Codziennie będziemy gromadzić się na wieczornej na Mszy świętej z procesją eucharystyczną.

fot. Jan Niezgoda oraz Joanna Dziubińska