Niedziela Palmowa i Droga Krzyżowa ulicami miasta

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej, i rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. To właśnie w Niedzielę Palmową ma miejsce obrzęd poświęcenia palm i uroczysta procesja do kościoła. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, wprowadza nas coraz bardziej w nastrój Świąt Paschalnych.

Uroczystą Mszę św. o godz. 10.30 odprawił ks. Tomasz Kudroń – proboszcz szczawnickiej parafii.

Tego dnia po Mszy Świętej wieczornej, czyli około godziny 1745, rozpoczęła się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku trasa biegła ulicami Szczawnicy począwszy od kościoła ul. Jana Wiktora do Malinowej, koło Dworku, al. 1 maja, ul. Połoniny w górę, od Dzwonkówki do pl. Dietla, i ul. Zdrojową do kościoła.

Galeria zdjęć Poświęcenie Palm

Galeria Zdjęć Droga Krzyżowa